Exkurze Krakov

Na závěr školního roku jsme opět navštívili naše zahraniční sousedy, tentokrát jsme se vydali do Polska. V úterý 18. 6. 2024 jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili směr Krakov.

Zájezdu se účastnili žáci celého druhého stupně a naším průvodcem nebyl nikdo jiný než pan Kočí, se kterým mnozí z nás již pár exkurzí zažili.

Po pětihodinové cestě nás autobus vysadil v centu Krakova a jako první jsme zamířili na hrad Wawel, prohlédli jsme si místní katedrálu i s nejznámějším a největším zvonem – Zikmund. Dále nás pan Kočí zavedl k Jagellonské univerzitě a přes náměstí Marie Magdaleny jsme pokračovali na největší náměstí Rynek Główny (Krakovský rynek). Jde nejen o největší náměstí v Krakově, ale současně je to také jedno z největších náměstí v Evropě. Tady jsme po posledním zajímavém výkladu měli i rozchod na občerstvení a na nákup suvenýrů.

Poté jsme už jen nasedli do autobusu a vydali se na zpáteční cestu do Prakšic. Celý den bylo sice horko, ale program nebyl zase až tak moc náročný, takže jsme si to všichni moc užili.

Karolína N, Šárka Z., 9. třída