V průběhu měsíce října se zapojili žáci naší školy do soutěže Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa Česko.

Vše začalo registrací žáků do soutěže. Někteří to zvládli sami, jiným pomáhali rodiče, kterým moc děkujeme za spolupráci a ochotu kliknout na správná místa.

Po registraci přišel čas na samotnou soutěž, která je rozdělena do několika kategorii.

Milí žáci, děkujeme za Váš zájem a zapojení do soutěže. Určitě to nebylo pro všechny jednoduché, protože tato olympiáda nevyžaduje naučené znalosti, ale schopnost samostatně uvažovat a pohotově se rozhodovat. I přes to jste do toho šli a poctivě řešili jednotlivé úkoly.

A jak se to povedlo v rámci naší školy?

Kategorii A (3. – 5. třída ZŠ)

1. Kristýna Vlková, 5. třída

2. Helena Haisová, 5. třída

3. Alžběta Kovářová, 5. třída

4. Sofie Buráňová, 4. třída

5. Barbora Skočovská, 4. třída

K nejlepším řešitelům ze 3. třídy (což jsou nejmladší žáci této kategorie) patří Matěj Ondra a Tereza Pančochová.

Kategorie B (6. – 9. třídy ZŠ)

1. Veronika Zemánková, 8. třída

2. Karolína Michálková, 9. třída

3. Klára Úředníčková, 7. třída

4. Tadeáš Moštěk, 6. třída

5. - 6. David Baránek, 8. třída

5. - 6. Patrik Němeček, 6. třída

Všem výhercům gratulujeme a ostatním zúčastněným děkujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším ročníku.

Pamatujte!

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Mária Uherková