LONDÝN 2024

V úterý v předvečerních hodinách nás před školou vyzvedl autobus z poloviny naplněný žáky z Velkého Ořechova. Naše první cesta směřovala do Belgie. Byla dlouhá, trvala, i se zastávkami, přibližně 16 hodin.

Zrána jsme dorazili do Bruselu, kde nás čekala prohlídka města. Dále jsme pokračovali více na sever, do města Gent, které bylo také velmi zajímavé. To už se den chýlil k večeru, a tak jsme přejeli za hranice - do Francie.

Zprvu jsme byli hodně nemile překvapeni vybavením a celkovým dojmem motelu, ve kterém jsme měli spát. Ale noc jsme v něm přečkali a hned v brzkých ranních hodinách jsme pokračovali do francouzského přístavu Calais, kde jsme nastoupili na trajekt, který nás během dvou hodin dopravil na britské pobřeží do přístavu Douver. A během následujících dvou hodin jsme dorazili do naší cílové destinace – Londýn.

Navštívili jsme Greenwich – park s nultým poledníkem, svezli se na London Eye, poctivě si vystáli řadu na vodu, která nám v tu chvíli přišla vzácnější než zlato, a poprvé jsme viděli britský parlament i s Big Benem.

V dalších dnech jsme poznali spoustu londýnských památek, například poslední den jsme navštívili Buckinghamský palác nebo třeba Madame Tussauds – museum voskových figurín.

Večer jsme se vždy vrátili na ubytování – hotel Ibis, kde jsme ještě měli nějaký čas před večerkou, tak jsme ho využili na tvoření nových přátelství s žáky z Ořechova. Cesta zpět byla stejně dlouhá a náročná jako ta první, ale v pořádku jsme se dostali domů.

Na celý zájezd budeme ještě dlouho vzpomínat.

Míša K., Karolína N., Šárka Z. a Darina M.