Naše první dny ve škole

Hned po zahájení školního roku čekalo naše prvňáčky mnoho nového.

Během adaptačního dopoledne na školní zahradě se děti měly možnost seznámit se formou zábavných her se svými novými spolužáky. Další den v rámci třídnických hodin prvňáčci navštívili třídy, prohlédli si jednotlivé učebny a kabinety včetně keramické dílny, učebny hudební výchovy i tělocvičny. Na vyučování se všichni hodně těšili. Teď hravě i s nadšením zvládají dramatizaci známých pohádek, učí se prvním novým písmenkám, základům matematiky a hravou formou se připravují na psaní. Rádi se účastní didaktických her a snad největší radost jim dělá tvořivá práce ve výtvarné výchově i v pracovních činnostech.

„A kdy se budeme učit?“ zazněla po prvních dnech ve třídě tato otázka.

Tak se pozvolna začínáme zábavným a tvořivým způsobem přizpůsobovat školní výuce a novým školním pravidlům.

Přejeme prvňáčkům hodně radosti a pěkných společných zážitků při osvojování nového učiva, objevování a poznávání nových věcí a hodně úspěchů do další práce. Ať každému z nich vydrží jeho nadšení, smysl pro kamarádství a radost z práce z prvních školních dnů.

Jana Kovaříková